Sportif Yaşam Kulübüne HOŞGELDİNİZ

2007'den beri Spor endüstrisinin nabzını tutan Sportif Yaşam Kulübü, spor ve eğlenceyi birleştirdiği spor merkezlerinde, bilimsellik ve ileri teknoloji üzerine kurgulanmış ortamında, dünya standartlarının en yeni uygulamalarını Ankaralı sporseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Siz de bu topluluğun bir üyesi olmak ister misiniz?

SPINNING

Harika müzikler eşliğinde her yaşa ve seviyeye göre ayarlanabilen özel bisikletler ile 50 dakikada 500 - 700 kalori yakacak ve hedefinize ulaşacaksınız…

Spinning, 1980’lerde, ultra dayanıklılık atleti olan Jonathan Gibert tarafından bulunmuş bir egzersizdir. O zamandan bu zamana kadar da dünyada kullanılan en popüler fitness dersi egzersizi olmuştur. Tipik bir spinning dersi 30 ile 75 dakika arasında sürer ve sertifikalı bir uzman tarafından uygulanır.

Ders sırasında, eğitmen, sanki doğada bisiklete biniyormuşsunuz gibi talimatlar verir. Egzersiz genelde yavaş ve kararlı pedal çevirmelerle başlar daha sonra daha zor ve hızlı bir şekle girer. Bu noktada, katılımcılardan sprint (çok hızlı pedal çevirme), tırmanma (popoyu bisikletten kaldırarak ayakta pedal çevirme), atlama (oturma ve kalkmalar arasında hızlı hamlelerle pedal çevirmek) hareketlerini yapmaları istenir. Dersin sonunda tekrar yavaş ve sabit hızda pedal çevirilerek katılımcıların vücutlarını soğutmaları sağlanır.

Zumba Grup Dersleri
Video Zumba Videosu
Video Zumba Videosu

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook

Sayfaya Git

Instagram

Sayfaya Git

Twitter

Sayfaya Git

Youtube

Kanala Git