Kango Jumps

KANGOO JUMPS

Kangoo Jumps, tescilli bir dünya markası ve fitness programıdır ve yine kendi adını verdiği ayakkabılarıyla yapılmaktadır. 1920’li yılların başında rehabilitasyon ve sakatlıkların tedavisi için üretilmiştir. Zaman içinde üzerinde birçok değişiklikler yapılmış ve en son 1990’lı yıllarda NASA, ayakkabılar üzerinde çalışmalar ve geliştirmeler yaparak , şu anki halini almasını sağlamış ve Kangoo Jumps’ı insanoğlunun icat ettiği en faydalı spor faaliyeti olarak adlandırmıştır.Bunun sebebi ise Kangoo Jumps’ın spor esnasında eklem, omurga ve kaslarımıza binen yük ve basıncı %80’e kadar absorbe etmesidir. Dolayısı ile spor yaparken ve yaptıktan sonra herhangi bir eklem veya yoğun kas ağrısı duyulmamaktadır.

Bunun yanında kardiovasküler sistem, lenfatik sistem, kan dolaşımı, trigliserit, kolesterol, şeker hastalığı, tansiyon , duruş bozuklukları vb birçok fiziksel rahatsızlıklar üzerinde etkili olduğu gibi, uyku problemleri, koordinasyon yeteneği, beyin fonksiyonlarının hızlı çalışması , dikkat artışı ve benzerlerinin düzenlenmesi ve gelişiminde de etkin rol oynar. Tüm vücudu çalıştırır ve aylık %3 oranında kemik gelişimine katkıda bulunur. Başlangıçta 1saatte 600 ile 800 kcal/h , 2-3 ay içinde ise 1200-1500 kcal/h yakabilirsiniz.

2000’lı yılların başında artık tıp merkezlerinden çıkarak spor salonlarına giren Kangoo Jumps , Türkiye’de de büyük ilgi görmekte ve hızla yayılmaktadır. İnsanları spor yapmanın bazen sıkıcı bir zorunluluk olduğu hissinden kurtarıp , bunu müzik ve dans eşliğinde eğlenceli hale getiren Kangoo Jumps’ı, Ankara’da da bu ilk’e imza atanlardan biri olan Sportif Yaşam Kulübü’nde yapma imkanı bulacaksınız. Sağlıklı ve fit olmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı..

Tolga GÜNCE - Uluslar arası Kangoo Jumps Eğitmeni:Aslen jeoloji mühendisi ve Eski bir basketbolcuyum. Uzunca bir süre ticaretle uğraştım ama 2012 yılın ortalarında Kıbrıs’da Tatiana Petricia Demiralp ve Halil Günce’den aldığım eğitim sonrasında Ankara’ya döndüm ve bu muhteşem sporu iş edindim ve yayılması için çeşitli spor salonlarında instructor olarak dersler vermeye başladım. Geçen sene aldığım eğitimle de şu an Türkiye’deki tek trainer lisansına sahip eğitmen oldum. Artık Kangoo Jumps, benim için sadece bir spor veya iş değil; yaşam tarzı haline geldi ve bu , hem eğlenceli , hem sağlıklı sporu tanıtmak ve büyük bir Kangoo Jumps ailesi oluşturmak için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Spor yapmayı zorunluluk olmaktan çıkarıp eğlenceli hale getiren bu aktiviteye herkesi bekliyoruz. Fit olmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Sportif yaşam klübünde Fitness uzmanı eğitmenler eşliğinde doğru yönlendirilerek amacınıza en kısa sürede ulaşabilirsiniz sadece Sportife gelmeniz amacınıza ulaşmanızda atacağınız ilk ve en büyük adım olacaktır.

KANGOO JUMPS PROGRAM ÇEŞİTLERİ Kangoo Jumps’ın yaş gruplarına ve tercihlere göre çeşitli programları vardır:

  • Kangoo Power : Gelişmiş aerobik ve fitness programı
  • Kangoo Dance : Koreografik dans
  • Kangoo Discovery : 6-16 yaş arası çocuk ve gençler için
  • Kangoo Boot Camp : Askeri eğitim tarzında yapılan kardiyo çalışmasıdır
  • Bedendeki katılıkları çözebilirsiniz, esnekliğinizi arttırabilirsiniz.
  • Ayrıca Kickbox kullanılarak yapılan Kangoo-Power hareketleri ve düz koşuyu da içermektedir.

KANGOO JUMPS İLE KİLO VE KAS KONTROLÜ

Kangoo Jumps ile kilo vermek lenfatik sistem ile ilişkilidir. Yeterince hareket etmezsek yüksek seviyede toksin lenf sistemine dolar ve hücrelerimizi zehirler. Bazı bölgelerde ise lenf sıvısı selülite dönüşür. Araştırmalar, lenf sistemimizin etkisi azaldığında metabolizma hızımızın da düştüğünü göstermiştir. Kangoo Jumps’ı düzenli kullandığımızda metabolizma hızımız artacak ve kas elastikiyeti gelişecektir. Kangoo Jumps ile fazla kilosu olanlar yağ yakar, kilo verir. Kilo fazlası olmayanlar ise kas yapar ve kaslarını geliştirir. Bölgesel zayıflama için Kangoo Boot Camp programı uygulanır. Bu programda Kangoo Power sonrası 15-20 dakika yer hareketleri ile yağ yakmak için istediğimiz bölge çalıştırılır. Kangoo Jumps Egzersiz Süresi Her seans 45-60 dakika olmak üzere önerilen süre haftada 3-4 gündür.